Zyska za szybką budową niezależności energetycznej Polski
Im szybciej zbudujemy niezależność energetyczną naszego kraju, tym lepiej – twierdzi wiceminister klimatu i środowiska, pełnomocnik rządu ds. odnawialnych źródeł energii Ireneusz Zyska, odnosząc się do rosyjskiego szantażu energetycznego. Dodał, że do 2030 r. w Polsce OZE osiągną poziom 50 proc. wytwarzania energii.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=20093915422606231645)






















