Elbląg nie czeka bezczynnie. Prezydent wdraża działania przeciwpowodziowe po rekordowych opadach
Po rekordowych opadach i wylaniu rzeki Kumieli prezydent Michał Missan zapowiada szereg działań mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców. Samorząd nie ogląda się wyłącznie na instytucje centralne – uruchamia własne środki, by zminimalizować skutki gwałtownych zjawisk pogodowych i przygotować miasto na kolejne kryzysy klimatyczne.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=17969381952606240829)
























