Łącznie jedna tona odpadów – głównie szkło i opakowania po petardach. To bilans akcji oczyszczania Torunia po miejskiej zabawie sylwestrowej. Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w Toruniu po Sylwestrze miejskim odnotowało także zniszczenia koszy na śmieci.

– Prace porządkowe na starówce rozpoczęliśmy po zakończeniu zabawy sylwestrowej, o godz. 2 w nocy – mówi Piotr Rozwadowski, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania w Toruniu. – O godz. 6 rano starówka była już posprzątana. Zebraliśmy 1 tonę odpadów, przede wszystkim szkła i opakowań od petard.

Do pracy wykorzystano zamiatarki i specjalny samochód opróżniający kosze. Rozwadowski dodaje, ze tej nocy w mieście uszkodzono 50 koszy na odpady, spośród których 20 nie nadaje się już do naprawy.

MPO przewiduje, że porzuconych butelek byłoby znacznie więcej, gdyby nie towarzyszący miejskiej imprezie konkurs butelkowy polegający na wrzucaniu butelek do specjalnego pojemnika z zamian za kupony z kodami.

– W sylwestrowym konkursie butelkowym udział wzięło dokładnie 540 osób – tyle kuponów rozdali nasi pracownicy. To dwa razy więcej niż roku temu. Do konkursowych pojemników wrzucono ok. 1, 3 tony szkła – mówi Rozwadowski.

Zwycięzców losowania ogłoszono już na miejskiej stronie internetowej. Te osoby odbiorą bony w wysokości 200 zł do wykorzystania w jednej z toruńskich galerii handlowych.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

1 Komentarz

  1. Z jakich to butli pije się szampana w Toruniu, skoro średnio wychodzi prawie 2,5 kg szklanego opakowania na osobę ? Czyżby ktoś moderował wyniki akcji ?

Skomentuj