Łącznie jedna tona odpadów – głównie szkło i opakowania po petardach. To bilans akcji oczyszczania Torunia po miejskiej zabawie sylwestrowej. Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w Toruniu po Sylwestrze miejskim odnotowało także zniszczenia koszy na śmieci.

– Prace porządkowe na starówce rozpoczęliśmy po zakończeniu zabawy sylwestrowej, o godz. 2 w nocy – mówi Piotr Rozwadowski, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania w Toruniu. – O godz. 6 rano starówka była już posprzątana. Zebraliśmy 1 tonę odpadów, przede wszystkim szkła i opakowań od petard.

Do pracy wykorzystano zamiatarki i specjalny samochód opróżniający kosze. Rozwadowski dodaje, ze tej nocy w mieście uszkodzono 50 koszy na odpady, spośród których 20 nie nadaje się już do naprawy.

Ekorozwój Kraków 300 x 250

MPO przewiduje, że porzuconych butelek byłoby znacznie więcej, gdyby nie towarzyszący miejskiej imprezie konkurs butelkowy polegający na wrzucaniu butelek do specjalnego pojemnika z zamian za kupony z kodami.

– W sylwestrowym konkursie butelkowym udział wzięło dokładnie 540 osób – tyle kuponów rozdali nasi pracownicy. To dwa razy więcej niż roku temu. Do konkursowych pojemników wrzucono ok. 1, 3 tony szkła – mówi Rozwadowski.

Zwycięzców losowania ogłoszono już na miejskiej stronie internetowej. Te osoby odbiorą bony w wysokości 200 zł do wykorzystania w jednej z toruńskich galerii handlowych.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

1 Komentarz

  1. Z jakich to butli pije się szampana w Toruniu, skoro średnio wychodzi prawie 2,5 kg szklanego opakowania na osobę ? Czyżby ktoś moderował wyniki akcji ?

Skomentuj