Na terenie poznańskiej dzielnicy Grunwald przy osiedlowych pojemnikach od tygodni zalegają stosy odpadów. Region do niedawna należał do FB Serwis, ale jego obsługą zajmuje się teraz Remondis, który nie radzi sobie z wywozem odpadów. Sytuację ma rozwiązać GOAP.

Remondis Sanitech, w którym udziały ma miasto, od tego roku jest główną firmą zajmującą się wywozem odpadów w Poznaniu. I choć w części sektorów zadanie to powierzono innym wykonawcom, akurat na Grunwaldzie odbiór śmieci zapewnia właśnie Remondis.

Portal epoznan.pl informuje, że odpady we wspomnianej dzielnicy Poznania zalegają już od ponad miesiąca. Osiedlowe pojemniki są przepełnione, worki ze śmieciami lądują więc wokół nich. Zastawione nimi są także altany śmietnikowe. Problem dotyczy odpadów segregowanych. Zmieszane, jak informują mieszkańcy, są wywożone regularnie.

Związek Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej (GOAP) informuje, że sytuacja jest związana ze zmianą operatora regionu z FB Serwis na Remondis. Nowy wykonawca planowo miał zajać się wywozem wszystkich odpadów od 1 kwietnia.

– Przyjmujemy interwencje od mieszkańców i obligujemy Remondis do natychmiastowego odbioru tych odpadów, więc myślę, że w ciągu kilku, kilkunastu dni ta sytuacja wreszcie powinna się unormować – zapewnia Robert Chodyła, rzecznik GOAP.

Podobna sytuacja miała miejsce w Poznaniu w 2015 r. Nieprzestrzeganie harmonogramu wywozu odpadów GOAP stwierdził wówczas w przypadku konsorcjum Remondisu i FB Serwis. Na firmy nałożono prawie 800 tys. zł kar.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

2 Komentarze

  1. Remondis i Goap to jedna wielka korupcja nikt nie będzie karał bo zostanie więcej na łapówki. Aż dziwo że CBŚ nie wejdzie do akcji.

Skomentuj