1 / 7

Zakończyło się głosowanie w finale plebiscytu akcji „Świeć się z Energą”. O tytuł najładniej świątecznie oświetlonej miejscowości w Polsce rywalizowało 16 miast. Wygrał Sędziszów Małopolski.

W plebiscycie „Świeć się z Energą” wystartowało blisko 160 miejscowości. W finale brało udział 16 miast – zwycięzców pierwszego etapu z każdego województwa.

Finalistami byli: Wrocław (dolnośląskie), Toruń (kujawsko-pomorskie), Zamość (lubelskie), Wschowa (lubuskie), Łódź (łódzkie), Kraków (małopolskie), Radom (mazowieckie), Nysa (opolskie), Sędziszów Małopolski (podkarpackie), Łomża (podlaskie), Wejherowo (pomorskie), Katowice (śląskie), Kielce (świętokrzyskie), Mrągowo (warmińsko-mazurskie), Ostrów Wielkopolski (wielkopolskie) i Świnoujście (zachodniopomorskie).

Każde miasto, które wygrało etap wojewódzki, otrzymało nowoczesny sprzęt AGD o wartości 10 tys. zł. Lodówki, pralki, kuchenka elektryczna i inne pomocne urządzenia trafią za pośrednictwem władz miasta do najbardziej potrzebujących mieszkańców. W finale ogólnopolskim każda miejscowość walczyła o dodatkowy sprzęt warty 40 tys. zł.

Tegoroczną edycję plebiscytu wygrał Sędziszów Małopolski, który uzyskał najwięcej głosów. Na zwycięską iluminację oddano w sumie 7380 głosów. Na drugim miejscu uplasowały się Katowice z wynikiem 4740 głosów, a na trzecim znalazła się Łomża, która otrzymała 1865 głosów.

Cieszę się, że udało nam się wygrać jubileuszową 10. edycję akcji ‘Świeć się z Energą”. Nagrody otrzymane od Grupy Energa przyniosą wiele radości naszym mieszkańcommówi Bogusław Kmieć, burmistrz Sędziszowa Małopolskiego.Wszystkim sympatykom naszego miasta serdecznie dziękuję. Bez Waszych głosów nigdy nie zostalibyśmy „Świetlną Stolicą Polski”dodaje.

Akcja „Świeć się z Energą” odbywa się od dziesięciu lat. To plebiscyt najładniej oświetlonych świątecznie miejsc w Polsce. Miasta walczą nie tylko o prestiż, ale także o sprzęt AGD, który trafia do potrzebujących, m.in. do domów dziecka, ubogich rodzin i osób starszych.

– Element zabawy i współzawodnictwa jest oczywiście ważny w akcji „Świeć się z Energą”, jednak zależy nam, aby niosła ona wymierne korzyści dla społeczności, które głosują na miasta, a także aby miała charakter dobroczynny – wyjaśnił Jarosław Kozłowski, koordynator projektu „Świeć się z Energą”.

Plebiscytowi ”Świeć się z Energą” towarzyszył konkurs fotograficzny. Jury pod przewodnictwem ambasadorki programu, Lidii Popiel, zdobywcę Grand Prix i Nagrody Głównej, a także pięciu laureatów, z których każdy otrzyma aparat fotograficzny.

Przypomnijmy, że także PortalKomunalny.pl pisze co roku o najładniej oświetlonych miastach w Polsce. W tym roku w naszym plebiscycie wygrało Jaworzno, które zdobyło  1239 głosów. Drugie miejsce zajął Lublin, a trzecie – Olsztyn.

Z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości Czytelnicy Portalu Komunalnego wybierali najładniejsze rocznicowe murale, podobnie było w przypadku 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

1 Komentarz

Skomentuj