Po co płacić za profesjonalne zagospodarowanie odpadów, jeśli za darmo można je wyrzucić w lesie? Z takiego założenia wyszli pracownicy pewnej firmy budowlanej. Mężczyźni pozbyli się odpadów w krzakach, nie wiedząc, że wszystko nagrywa kamera. Internauci domagają się zadośćuczynienia, sprawą zajęła się policja. 

Opinią publiczną wstrząsnęła sprawa porzucenia w lesie śmieci, konkretnie pozostałości po remoncie jednej z łódzkich restauracji. Zdarzenie dokumentuje nagranie wideo zarejestrowane na kamerze ukrytej w jednym z drzew.

Na nagraniu widać dwóch mężczyzn wsiadających do białego auta dostawczego po tym jak pozbyli się odpadów budowlanych w lesie. Sytuacja miała miejsce 28 sierpnia nieopodal wsi Biała w województwie łódzkim.

Ekorozwój Kraków 300 x 250

Leśna działka, na którą wyrzucono śmieci – podobnie jak kamera umieszczona w dziupli jednego z drzew – należy do pana Michała Woźnego, który nagrania i zdjęcia z miejsca wykroczenia umieścił na portalach społecznościowych.

Posted by Michał Woźny on Friday, 31 August 2018

– Sprawa oczywiście z urzędu leci na policję i do ochrony środowiska, ja szukam (…) drogiej firmy która mi to posprząta, wygrywa najdroższa – zależy mi na wysokiej jakości usług – pisze pan Michał w poście liczącym ponad 50 tys. reakcji i podanym dalej już 64 tys. razy.

Oburzeni internauci domagają się zadośćuczynienia i surowej kary dla sprawców. W komentarzach pod postem roi się od głosów typu: “kara 50 tyś. zł i 200 godzin sprzątania lasu i nauczy buraków”; “ktoś chciał zaoszczędzić na utylizacji śmieci…”; “karać takich bez wyjątku i najwyższej jak się da, bezwzględnie”.

Przypomnijmy, że za wyrzucanie śmieci do lasu grozi mandat w wysokości 500 zł. Kara może być jednak wyższa o ile zadecyduje tak sąd – wszystko zależy od rodzaju i ilości odpadów. Wynajęcie kontenera byłoby jednak bardziej opłacalne. Zagospodarowanie średniej wielkości kontenera na odpady budowlane wynosi w województwie łódzkim od 150 do 250 zł.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

1 Komentarz

  1. ludzie jak remontujecie łazienki itp to spytajcie ile u Was kosztuje 1 bibbag – 1m3, wór na śmieci, to może być 120 -150 zł!!!!

    tak 120zł ! to taniej niż wożenie tego autem po lasach….. czy gminy nie powinny uświadamiać mieszkańców co mogą zrobić legalnie i za ile kasy z gruzem itp odpadami? taka akcja informacyjna na pewno się zwróci

Skomentuj