Kongres jest jednym z nielicznych wydarzeń, kiedy w jednym miejscu mogą spotkać się przedstawiciele przedsiębiorstw wod-kan, biznesu, świata nauki i politycy.
– Ogromnie zależy nam, aby w tym roku jeszcze bardziej niż w poprzednich latach kongres stał się prawdziwym miejscem dialogu. Branża w obliczu różnych wyzwań zdecydowanie potrzebuje takiego miejsca wymiany opinii jak nigdy dotąd – mówi Magdalena Dutka, prezes firmy Abrys – organizatora kongresu.
Ważny temat – wsparcie finansowe
W przygotowanie czwartej edycji czołowego wydarzenia dla sektora wodociągowo-kanalizacyjnego w Polsce tradycyjnie włączyła się IGWP.
Jak podkreśla dr Tadeusz Rzepecki, przewodniczący rady IGWP: – Kongres to doskonała okazja do wymiany doświadczeń w całokształcie funkcjonowania gospodarki wodno-ściekowej w Polsce. Poza tradycyjnie rozważanymi wyzwaniami dla branży, wynikającymi z nowych regulacji ogólnoświatowych i unijnych, Envicon Water 2019 umożliwi poznanie oczekiwań i opinii o jakości pracy branży dokonanych przez najwyższych rangą przedstawicieli Rządu RP i PGW Wody Polskie, odpowiedzialnych za gospodarkę wodną w kraju.
– Ocena spełniania wymagań środowiskowych oraz możliwości wsparcia działań inwestycyjnych w sektorze prezentowane będą przez najwyższych rangą przedstawicieli GIOŚ i NFOŚiGW – dodaje T. Rzepecki.
Głos IGWP głosem branży
Podczas kongresu nie zabraknie oczywiście głosu branży wodociągowej.
– Jak zawsze stanowisko wodociągowców, szanse i zagrożenia w działalności przedsiębiorstw wod-kan, zostaną przedstawione przez Izbę Gospodarczą „Wodociągi Polskie”. To będzie na pewno ciekawe spotkanie – podkreśla T. Rzepecki.
Celem wydarzenia jest dialog pomiędzy administracją, samorządem i branżą dlatego oprócz IGWP w skład rady programowej kongresu weszli przedstawiciele Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej oraz Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie.
Komentarze (0)