XIX WALNY ZJAZD DELEGATÓW Towarzystwa Urbanistów Polskich

5 lutego br. miał miejsce kolejny, sprawozdawczo-wyborczy Zjazd Delegatów Towarzystwa Urbanistów Polskich (TUO), który po raz pierwszy zorganizowano w formule hybrydowej, w tym on-line. W uchwałach zjazdowych, w których wytyczono program działań Towarzystwa na najbliższe trzy lata, odniesiono się do następujących tematów: redefinicji społecznej roli TUP przy wykorzystaniu szczególnej okazji, jaką jest zbliżający się jego jubileusz 100-lecia, kontynuacji działań na rzecz podniesienia rangi zawodu urbanisty i wzmocnienia jego roli oraz autonomii służb planowania na szczeblu samorządowym, odtworzenia instytucji posiadającej kompetencje w zakresie strategicznego planowania rozwoju na poziomie krajowym oraz powołania zespołu ds. reformy planowania. 

Zjazd wybrał nowe władze Towarzystwa, a w tym ponownie jako prezesa – Tomasza Majdę (z oddziału w Warszawie), I wiceprezesa – Macieja Borsę (z oddziału śląskiego) i II wiceprezesa – Annę Tomczak (z oddziału w Łodzi) oraz skarbnika – Paulinę Sikorską (z oddziału w Warszawie). Obowiązki sekretarza generalnego natomiast objęła 
Anna Pyziak (z oddziału śląskiego), zastępując na tym stanowisku pełniącego przez szereg lat tę funkcję Bartłomieja Kolipińskiego ...

Wykup dostęp do płatnych treści Portalu Komunalnego!

Chcesz mieć dostęp do materiałów Portalu Komunalnego Plus?