test1
Polityka energetyczna – nowe podejście
W Ministerstwie Gospodarki trwają intensywne prace nad projektem Polityki energetycznej Polski do 2030 r. Będzie to z pewnością inny dokument niż wersja prezentowana we...
Centralny regulator?
Kiedyś napisałem kilka słów na temat możliwości ustanowienia regulatora w branży wodociągowej. Minął jakiś czas, miałem okazję to przemyśleć. Mojego pomysłu nie uzgadniałem z...
Wodociąg w Serocku
Rozpoczęła się najważniejsza pod względem społecznym i najdroższa tegoroczna inwestycja w mieście i gminie Serock.
Ekolaury – przedłużony termin składania wniosków
Polska Izba Ekologii zdecydowała o przedłużeniu terminu składania wniosków do konkursu „Ekolaury Polskiej Izby Ekologii”.
Samorządowy Lider Zarządzania
Ruszyła kolejna edycja konkursu dla powiatów, miast i gmin wiejskich – „Samorządowy Lider Zarządzania 2008 - Usługi techniczne”. Rywalizują w nim podmioty prezentujące „dobre praktyki” z trzech dziedzin: gospodarka komunalna, transport oraz komunalna gospodarka mieszkaniowa.
Dyrektywa w sprawie jakości powietrza
Unia Europejska przyjęła nową dyrektywę w sprawie jakości powietrza, zaostrzając obecne przepisy dotyczące limitów zawartości w powietrzu cząsteczek niebezpiecznych dla zdrowia.
Posiedzenie Polskiej Izby Ekologii
14 kwietnia w siedzibie dyrekcji Regionalnego Gospodarstwa Leśnego „Lasy Państwowe” w Katowicach odbyło się drugie już posiedzenie Rady Izby Polskiej Izby Ekologii IV kadencji.
Rozwój technologii a zmiany klimatyczne
"Rozwój skutecznych, bezpiecznych i tanich technologii stanowi jeden z podstawowych sposobów dostosowywania do zmian klimatycznych" - stwierdza Parlament Europejski w rezolucji w sprawie zielonej księgi Komisji dotyczącej „Adaptacji do zmian klimatycznych w Europie – warianty działań na szczeblu UE”.
Samoloty polecą na paliwie z alg
Airbus prowadzi badania nad paliwem lotniczym z alg. To jedno z wielu jego działań w kwestii ochrony środowiska.
Lider Polskiej Ekologii
Już po raz jedenasty najlepsi realizatorzy działań na rzecz ochrony środowiska stanęli do rywalizacji o prestiżowy tytuł „Lidera Polskiej Ekologii”. Do Konkursu Ministra Środowiska przystąpiło 134 uczestników. O ten prestiżowy tytuł ubiega się 79 jednostek samorządowych oraz 55 przedsiębiorstw.







