Polityka energetyczna – nowe podejście

W Ministerstwie Gospodarki trwają intensywne prace nad projektem Polityki energetycznej Polski do 2030 r. Będzie to z pewnością inny dokument niż wersja prezentowana we...

Centralny regulator?

Kiedyś napisałem kilka słów na temat możliwości ustanowienia regulatora w branży wodociągowej. Minął jakiś czas, miałem okazję to przemyśleć. Mojego pomysłu nie uzgadniałem z...

Wodociąg w Serocku

Rozpoczęła się najważniejsza pod względem społecznym i najdroższa tegoroczna inwestycja w mieście i gminie Serock.

Ekolaury – przedłużony termin składania wniosków

Polska Izba Ekologii zdecydowała o przedłużeniu terminu składania wniosków do konkursu „Ekolaury Polskiej Izby Ekologii”.

Samorządowy Lider Zarządzania

Ruszyła kolejna edycja konkursu dla powiatów, miast i gmin wiejskich – „Samorządowy Lider Zarządzania 2008 - Usługi techniczne”. Rywalizują w nim podmioty prezentujące „dobre praktyki” z trzech dziedzin: gospodarka komunalna, transport oraz komunalna gospodarka mieszkaniowa.

Dyrektywa w sprawie jakości powietrza

Unia Europejska przyjęła nową dyrektywę w sprawie jakości powietrza, zaostrzając obecne przepisy dotyczące limitów zawartości w powietrzu cząsteczek niebezpiecznych dla zdrowia.

Posiedzenie Polskiej Izby Ekologii

14 kwietnia w siedzibie dyrekcji Regionalnego Gospodarstwa Leśnego „Lasy Państwowe” w Katowicach odbyło się drugie już posiedzenie Rady Izby Polskiej Izby Ekologii IV kadencji.

Rozwój technologii a zmiany klimatyczne

"Rozwój skutecznych, bezpiecznych i tanich technologii stanowi jeden z podstawowych sposobów dostosowywania do zmian klimatycznych" - stwierdza Parlament Europejski w rezolucji w sprawie zielonej księgi Komisji dotyczącej „Adaptacji do zmian klimatycznych w Europie – warianty działań na szczeblu UE”.

Samoloty polecą na paliwie z alg

Airbus prowadzi badania nad paliwem lotniczym z alg. To jedno z wielu jego działań w kwestii ochrony środowiska.

Lider Polskiej Ekologii

Już po raz jedenasty najlepsi realizatorzy działań na rzecz ochrony środowiska stanęli do rywalizacji o prestiżowy tytuł „Lidera Polskiej Ekologii”. Do Konkursu Ministra Środowiska przystąpiło 134 uczestników. O ten prestiżowy tytuł ubiega się 79 jednostek samorządowych oraz 55 przedsiębiorstw.