test1
Gospodarka wodna w Poznaniu
Dziś w Poznaniu rozpoczyna się Debata Społeczna „Gospodarka wodna w Poznaniu” przy XIV Wielkopolskim Forum Ekologicznym.
Sadzonki za PET-y
W marcu ruszyła druga edycja organizowanej przez konińskie starostwo akcji „Drzewko za butelkę”.
Czy warto budować spalarnie odpadów?
Polskie miasta przygotowały dziewięć takich projektów o wartości 1 mld euro. Spodziewają się uzyskać dofinansowanie z unijnych funduszy na poziomie 580 mln euro.
Walka ze szczurami
W Toruniu rozpoczyna się akcja deratyzacyjna. Potrwa do końca kwietnia.
Recykling ponad granicami
Firmy chcą otwarcia granic dla surowców wtórnych. Pozwoliłoby im to znacznie ograniczyć koszty i emisję dwutlenku węgla.
Protest przeciwko spalarni
Mieszkańcy Białołęki nie chcą spalarni osadów przy oczyszczalni ścieków Czajka. Wczoraj do warszawskiego Ratusza zawieźli 6 tys. podpisów pod petycją przeciwko budowie spalarni.
W kranach ścieki zamiast wody
Mieszkańców Warcikowa (woj. śląskie) spotkała wczoraj nieprzyjemna niespodzianka. Na skutek pomyłki pracownika spółki wodociągowej, z kranów przez kilkadziesiąt minut zamiast wody popłynęły ścieki.
Hybryda w Poznaniu
Po Poznaniu będzie jeździł pierwszy w Polsce autobus z napędem hybrydowym. Do końca października na ulice miasta wyjedzie nowoczesny autobus z napędem elektrycznym i spalinowym.
Mniejsze napięcie – oszczędność energii
Lotos Paliwa wprowadza na swoich stacjach technologię zmniejszającą zużycie energii na cele oświetleniowe do 30%.
Bomba ekologiczna w starym kamieniołomie
Śląscy policjanci ujawnili nielegalne składowisko odpadów poprodukcyjnych. Zamiast utylizować niebezpieczny dla środowiska fluorek wapnia skrycie zakopywano go w starym kamieniołomie, niedaleko źródła jednej z rzek.







