Gospodarka wodna w Poznaniu

Dziś w Poznaniu rozpoczyna się Debata Społeczna „Gospodarka wodna w Poznaniu” przy XIV Wielkopolskim Forum Ekologicznym.

Sadzonki za PET-y

W marcu ruszyła druga edycja organizowanej przez konińskie starostwo akcji „Drzewko za butelkę”.

Czy warto budować spalarnie odpadów?

Polskie miasta przygotowały dziewięć takich projektów o wartości 1 mld euro. Spodziewają się uzyskać dofinansowanie z unijnych funduszy na poziomie 580 mln euro.

Walka ze szczurami

W Toruniu rozpoczyna się akcja deratyzacyjna. Potrwa do końca kwietnia.

Recykling ponad granicami

Firmy chcą otwarcia granic dla surowców wtórnych. Pozwoliłoby im to znacznie ograniczyć koszty i emisję dwutlenku węgla.

Protest przeciwko spalarni

Mieszkańcy Białołęki nie chcą spalarni osadów przy oczyszczalni ścieków Czajka. Wczoraj do warszawskiego Ratusza zawieźli 6 tys. podpisów pod petycją przeciwko budowie spalarni.

W kranach ścieki zamiast wody

Mieszkańców Warcikowa (woj. śląskie) spotkała wczoraj nieprzyjemna niespodzianka. Na skutek pomyłki pracownika spółki wodociągowej, z kranów przez kilkadziesiąt minut zamiast wody popłynęły ścieki.

Hybryda w Poznaniu

Po Poznaniu będzie jeździł pierwszy w Polsce autobus z napędem hybrydowym. Do końca października na ulice miasta wyjedzie nowoczesny autobus z napędem elektrycznym i spalinowym.

Mniejsze napięcie – oszczędność energii

Lotos Paliwa wprowadza na swoich stacjach technologię zmniejszającą zużycie energii na cele oświetleniowe do 30%.

Bomba ekologiczna w starym kamieniołomie

Śląscy policjanci ujawnili nielegalne składowisko odpadów poprodukcyjnych. Zamiast utylizować niebezpieczny dla środowiska fluorek wapnia skrycie zakopywano go w starym kamieniołomie, niedaleko źródła jednej z rzek.