Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Makita Baner A [26.01-01.02.23]

Felietony

Wpisy

Wpisy

Kosz na selektywną zbiórkę odpadów ze znakiem recyklingu i plastikową butelką w środku

Naklejki na opakowaniach uratują zbiórkę odpadów w Polsce?

Ledwie połowa z tego, co wysegregujemy w domach nadaje się do recyklingu. Ludzie nie wiedzą, gdzie co wrzucać i nic w tym dziwnego, gdy proponuje się im opakowania będące połączeniem kilku różnych materiałów. Pomóc może system informowania o postępowaniu z odpadami na opakowaniach. Mieszkańcy mówią, że dobrym pomysłem byłoby wprowadzenie na produktach naklejek w kolorach pojemników. Mają rację.

Wybuch i pożar hulajnogi elektrycznej. Lime: to nie nasz sprzęt

Wybuch hulajnogi elektrycznej spowodował pożar, który ugasili poznańscy strażacy. Eksplozja była tak silna, że wypadły szyby z budynku, w którym przechowywana była hulajnoga. Firma Lime, będąca operatorem systemu miejskich hulajnóg w kilku miastach w Polsce, zastrzegła, że zniszczona hulajnoga nie należała do niej.

Alarmy smogowe ogłaszane są w Polsce zbyt późno. Miasta chcą zmian

Jakość powietrza w Polsce jest fatalna do tego stopnia, że w minionym tygodniu wyprzedzały nas pod tym względem tylko państwa azjatyckie. To jednak wciąż za mało, by mieszkańcy mogli korzystać z darmowych przejazdów tramwajami i autobusami w celu ograniczenia smogu.

Ekoświęta – pora na ewolucję tradycji

Święta Bożego Narodzenia to element tradycji kształtowanej przez pokolenia. Ewolucja tych tradycji w ostatnich latach jest bardzo dynamiczna. To skutek przejmowania przez nas koncepcji marketingowych wypracowywanych przez sztaby specjalistów w krajach o znacznie dłuższej od naszej tradycji gospodarki wolnorynkowej. Tradycyjnie już jak co roku w sklepach, a ostatnio coraz bardziej w Internecie zaczyna się przedświąteczny szał zakupowy.
Czarne pojemniki na śmieci (odpady) z wystającymi workami na tle ceglanego muru

Warszawa edukuje o segregacji śmieci. Czy nie za późno?

Od nowego roku w Warszawie obowiązywać będzie zbiórka odpadów z podziałem na 5 frakcji. Stołeczny ratusz zapowiedział właśnie szerokie działania edukacyjne związane z wprowadzeniem nowego systemu - ruszają w ten weekend... Pozostaje wierzyć, że warszawiacy nauczą się nowej polityki śmieciowej w nieco ponad tydzie. A może jednak będą woleli zapłacić więcej.

Wypożyczanie choinki – sposób na eko-święta

Od kilku lat trwa dyskusja jakie drzewko jest najbardziej przyjazne środowisku. Sztuczne, które służyć będzie przez wiele lat, prawdziwe - pochodzące ze specjalnych plantacji, a może upcyklingowe - zrobione z materiałów z odzysku (butelek pet, europalet)?
css.php