Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Bentley 970 x 250

Felietony

Wpisy

Wpisy

Brown rat, Rattus norvegicus, captive, in drain pipe, August 2009

Nie wyrzucajmy śmieci do kanalizacji!

Farby, żywność, niedopałki papierosów, zużyte oleje silnikowe, ziemia z doniczek czy żwirek z kociej kuwety. Do kanalizacji wrzucamy setki ton odpadów rocznie. Śmieci w sieci powodują zatory i są przyczyną wielu awarii. Stąd coraz więcej przedsiębiorstw wodociągowych w Polsce prowadzi kampanie edukacyjne, które mają uświadomić społeczeństwo, czego nie wolno wyrzucać do kanalizacji.
Kran w kuchni z wodą

Ceny wody cały czas upolitycznione. Czyli jak robić kampanię wyborczą na wodzie

Powoli wśród samorządowców rusza kampania wyborcza, a wraz z nią oczywiście wyborcze obietnice. Mimo zmian w prawie i powołania Wód Polskich, które miały zapobiec tego typu propagandowym zabiegom, rolę kiełbasy wyborczej cały czas pełnią zapowiedzi obniżek cen wody.

Budżety obywatelskie. Musimy skończyć z lekkomyślnością!

Budżety obywatelskie i partycypacyjne to już stały element finansów polskich miast. Biorąc jednak pod uwagę częstotliwość błędów formalnych we wnioskach, wydumane koszty realizacji czy często wątpliwą wartość dla społeczności, trzeba jednak zadać pytanie: czy ich forma jest na pewno odpowiednia?

Ekościema staje się coraz popularniejsza. Jak nie dać się oszukać?

W ostatnim czasie jeden z producentów wody mineralnej stara się przekonać konsumentów, że plastikowe butelki nie są wcale takie złe. W kampanii, nazywanej często kolejnym przejawem „ekościemy”, wydatnie pomagają nie tylko wynajęci celebryci, ale też przedstawiciele władz stolicy. Postępowanie tych pierwszych rozumiem. Tych drugich nie potrafię pojąć.
Plastikowe odpady na plaży

Halo, tu plastik. Jestem już wszędzie!

Ostatnio naukowcy z NASA rzucili rewelacją, że ludzkość czeka prawdopodobne wyginięcie. Że zagrożenie ma nadejść z kosmosu i że według wyliczeń planetoida o nazwie Bennu uderzy w ziemię za jakieś 117 lat. Ale spokojnie, bo do roku 2135 prawdopodobnie wykończymy się sami. Plastik jest już wszędzie.
css.php