Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Felietony

Wpisy

Wpisy

Alarmy smogowe ogłaszane są w Polsce zbyt późno. Miasta chcą zmian

Jakość powietrza w Polsce jest fatalna do tego stopnia, że w minionym tygodniu wyprzedzały nas pod tym względem tylko państwa azjatyckie. To jednak wciąż za mało, by mieszkańcy mogli korzystać z darmowych przejazdów tramwajami i autobusami w celu ograniczenia smogu.

Ekoświęta – pora na ewolucję tradycji

Święta Bożego Narodzenia to element tradycji kształtowanej przez pokolenia. Ewolucja tych tradycji w ostatnich latach jest bardzo dynamiczna. To skutek przejmowania przez nas koncepcji marketingowych wypracowywanych przez sztaby specjalistów w krajach o znacznie dłuższej od naszej tradycji gospodarki wolnorynkowej. Tradycyjnie już jak co roku w sklepach, a ostatnio coraz bardziej w Internecie zaczyna się przedświąteczny szał zakupowy.
Czarne pojemniki na śmieci (odpady) z wystającymi workami na tle ceglanego muru

Warszawa edukuje o segregacji śmieci. Czy nie za późno?

Od nowego roku w Warszawie obowiązywać będzie zbiórka odpadów z podziałem na 5 frakcji. Stołeczny ratusz zapowiedział właśnie szerokie działania edukacyjne związane z wprowadzeniem nowego systemu - ruszają w ten weekend... Pozostaje wierzyć, że warszawiacy nauczą się nowej polityki śmieciowej w nieco ponad tydzie. A może jednak będą woleli zapłacić więcej.

Wypożyczanie choinki – sposób na eko-święta

Od kilku lat trwa dyskusja jakie drzewko jest najbardziej przyjazne środowisku. Sztuczne, które służyć będzie przez wiele lat, prawdziwe - pochodzące ze specjalnych plantacji, a może upcyklingowe - zrobione z materiałów z odzysku (butelek pet, europalet)?

Poznań zamienił rowery miejskie na… hulajnogi elektryczne

Wraz z końcem listopada w Poznaniu zakończył się sezon miejskiego roweru. Powodem ku temu ma być przede wszystkim zimowa pogoda. Nie przeszkodziła ona jednak w uruchomieniu w mieście systemu wypożyczania elektrycznych hulajnóg.

Spot o klimacie i powietrzu w Polsce. Chyba w Polsce…

Codziennie chodzisz po mieście, przeklinasz pod nosem jesień, bo ciemno, zimno i śmierdzi z kominów, aż tu nagle widzisz spot reklamowy o kraju, w którym żyjesz i nie wierzysz w to, co widzisz. Przecież nikt, kto spacerował w sezonie grzewczym ulicami Rybnika, Olsztyna, czy Krakowa nie uwierzy, że Polska jest liderem w ochronie powietrza i ograniczaniu emisji gazów cieplarnianych!
css.php