




Prokurator Generalny obejmie bezpośrednim nadzorem postępowanie wyjaśniające ws. pożaru w Nowinach - powiedział podczas konferencji prasowej w Nowinach (Świętokrzyskie) Jacek Ozdoba, wiceminister klimatu.
Pierwotne wsparcie rządu dla gospodarki przyjęte zostało z rozczarowaniem. Propozycje zawarte w Tarczy antykryzysowej 1.0. nie stanowiły realnej pomocy dla wielu przedsiębiorców, a szczególnie z obszaru gospodarki komunalnej. Czy rozwiązania zawarte w Tarczy 2.0. bardziej pomogą branży?
W związku z trwającą pandemią koronawirusa przedstawiciele spółek komunalnych i gmin spodziewają się znacznego spadku dochodów, co przełoży się na inwestycje. Dodatkowo stają w obliczu wielu, niespotykanych dotąd problemów. Pomoc stanowić mają rozwiązania przyjęte w tarczy antykryzysowej. Jak z nich skorzystać? O tym dowiedzą się Państwo podczas webinarium, które odbędzie się 27 kwietnia.
We wsi Jaskółkowo na Mazowszu ma powstać jedno z największych składowisk odpadów w Polsce. Mieszkańcy protestują, gmina chce zablokować inwestycję.
Kilka godzin może potrwać dogaszanie pożaru składowiska odpadów chemikaliów w Nowinach. - Sytuacja jest opanowana, pożar nie rozprzestrzenia się. Dogaszanie może potrwać kilka godzin – przekazał PAP Marcin Nyga, rzecznik prasowy świętokrzyskiej straży pożarnej. Prawdopodobną przyczyną pożaru było podpalenie.











