Jak wygląda proces konsultacji społecznych w Krakowie, kiedy wystąpić po grant od miasta na działalność organizacji pozarządowej lub gdzie zgłosić się po pomoc, gdy znajdziemy się w trudnej sytuacji materialnej? Odpowiedzi na tego typu pytania oraz wiele ciekawostek można znaleźć w publikacji „Kraków 2020. Instrukcja obsługi”.

Instrukcja została przygotowana przez Wydział Komunikacji Społecznej UMK. Na jej łamach wyjaśniono jakie wydziały instytucji publicznych zajmują się poszczególnymi rodzajami spraw, podano ważne adresy i telefony i zawarto niezbędne dane o funkcjonowaniu urzędu.

W broszurze znalazły się najważniejsze tematy związane z życiem w stolicy Małopolski i różnymi jego obszarami m.in. edukacją, ochroną zdrowia, pomocą społeczną, bezpieczeństwem, kulturą, sportem i rekreacją. W instrukcji można też przeczytać jak zdobyć krakowską wyprawkę, kiedy zapisać dziecko do przedszkola lub sprawdzić jakie są udogodnienia dla rowerzystów czy związane z parkowaniem pojazdów. Broszura odpowie też jak spędzić wolny czas w Krakowie.

Pomysłodawcy liczą na to, że broszura będzie miała nie tylko praktyczne zastosowanie na co dzień dla każdego mieszkańca, ale także uświadomi wszystkim, że miasto to dość skomplikowany organizm, który działa na wielu płaszczyznach.

Instrukcja można otrzymać bezpłatnie w UMK, siedzibach miejskich jednostek, filiach Biblioteki Kraków, instytucjach kultury oraz na 140 miejskich stojakach m.in. w szpitalach.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj