Rewolucja technologiczna w transporcie publicznym już trwa. Przykładowo Deutsche Bahn już wkrótce zamierza wdrożyć pociąg przyszłości, IdeenZug, w którym każdy pasażer będzie mógł samodzielnie spersonalizować przestrzeń wokół siebie – wyregulować siedzenie, powiększyć miejsce na bagaż czy rower, zapewnić dostęp dla wózka inwalidzkiego, a wszystko to za naciśnięciem jednego przycisku. 

Jak to możliwe? Jednym z elementów tej rewolucji są technologie wizyjne, które mają szansę całkowicie zmienić transport publiczny, także w Polsce.

IdeenZug to tylko przykład innowacji, która może już wkrótce ułatwić pasażerom podróżowanie komunikacją publiczną. Warto jednak podkreślić, że innowacyjność pociągów, tramwajów czy autobusów przyszłości opiera się nie tylko na ich bezpośrednim wyposażeniu, ale także na technologiach wspierających, takich jak monitoring wizyjny.

Analityka w służbie bezpieczeństwa

Od wielu lat operatorzy transportu publicznego i dostawcy usług na całym świecie stosują dozór wideo w celu poprawy bezpieczeństwa w pojazdach. W dzisiejszych czasach te same systemy mogą dawać z siebie o wiele więcej niż tylko obraz z kamery. Dzięki postępowi technologicznemu możliwe jest obecnie wdrażanie rozwiązań wideo z zaawansowaną analityką głęb...