Reklama

envicon 2023 ad1a

Przedszkole w Warszawie zamknięte. Powód: wrzucanie odpadków do toalet

Przedszkole w Warszawie zamknięte. Powód: wrzucanie odpadków do toalet
ko
04.01.2019, o godz. 16:08
czas czytania: około 1 minuty
1

Przedszkole na warszawskim Bemowie nie wznowiło działalności po Nowym Roku. Powodem była awaria kanalizacji, a dokładnie zatkanie jej resztkami pożywienia po świętach.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B_ARBENA1_31.08.23-02.03.24

Przedszkole na warszawskiej ulicy Pełczyńskiego mieści się na parterze bloku. W tym samym budynku znajduje się przepompownia ścieków należąca do miejskiego przedsiębiorstwa wodociągów i kanalizacji. To tam 1 stycznia nastąpiła awaria, która poskutkowała wylaniem fekaliów do budynku.

Rodzice otrzymali komunikat od dyrekcji placówki, że z uwagi na zagrożenie sanitarno-epidemiologiczne i brak odpowiednich warunków higienicznych przedszkole jest zamknięte do odwołania. MPWiK usunęło już nieczystości, teraz osusza budynek. Być może dzieci wrócą do niego w poniedziałek.

Zatykanie kanalizacji resztkami jedzenia jest typowym problemem w okresie świąteczno-noworocznym. Z tego powodu wiele przedsiębiorstw wodociągowych prowadzi kampanię informacyjne pod hasłem “Nie śmieć w sieć”.

Pozbywanie się resztek w muszli klozetowej to także dokarmianie bytujących tam gryzoni. Ostatnio zwracały na to uwagę Sosnowieckie Wodociągi i poznański Aquanet.

“Gang Szczurzaków” w kanalizacji, czyli nowa akcja Sosnowieckich Wodociągów

Problem ten znany jest też za granicą. W wielkiej Brytanii i USA szczególnie dużo tłustych odpadków ląduje w kanalizacji w okresie Bożego Narodzenia oraz Święta Dziękczynienia. Służby tych krajów muszą oczyszczać rury z tzw. gór tłuszczowych, gigantycznych brył z tłuszczu i popularnych wilgotnych chusteczek higienicznych.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (1)


Kara, kara, kara

Komentarz #15369 dodany 2019-01-04 17:48:38

Personel tej placówki powinien zapłacić za koszta usunięcia awarii, przecież są zobowiązani ustawą do obowiązku posiadania umowy z odpowiednią firmą posiadającą uprawnienia do odbioru odpadów.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

envicon 2023 ad1a

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Woda i ścieki
css.php
Copyright © 2023