Elektryczne autobusy w Stalowej Woli i Szczecinie
Za kilka tygodni na ulice Stalowej Woli wyjedzie pierwszy z 10 zakupionych przez miasto autobusów elektrycznych. Pięć takich pojazdów kupuje także Szczecin.
Łącznie artykułów: 115.
Za kilka tygodni na ulice Stalowej Woli wyjedzie pierwszy z 10 zakupionych przez miasto autobusów elektrycznych. Pięć takich pojazdów kupuje także Szczecin.
80 autobusów zasilanych gazem trafi na ulice Warszawy. Z kolei w Lublinie ogłoszono przetarg na zakup 20 autobusów elektrycznych. Pojazdy wyjadą na ulice obu miast w 2019 r.
Autobusy elektryczne zyskują na popularności. W ten trend wpisuje się także Rafako, które zapowiedziało budowę elektoautobusów.
W naszym kraju szybko przybywa ekologicznych autobusów miejskich na prąd i sprężony gaz ziemny (CNG). Jednych i drugich ma być w Polsce za 10 lat aż 3,5 tysiąca. Tak przewiduje raport „Paliwa alternatywne w komunikacji miejskiej”.
W pierwszej kolejności do końca 2019 r. ma powstać niezbędna infrastruktura oraz zakupionych zostanie 5 pojazdów. Łącznie do 2021 r. flota bezemisyjnych wozów będzie liczyć 30 sztuk.
Ministerstwo Środowiska i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przeznaczą aż 2 mld zł na zakup ok. 1000 ekologicznych autobusów dla miast w Polsce.
Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Jaworznie włączyło do swojej floty 22 elektrycznych autobusów. Dzisiaj aż 40 proc. floty autobusowej Jaworzna stanowią autobusy bezemisyjne.
Miejskie Zakłady Autobusowe w Warszawie otrzymały właśnie w dzierżawę autobus elektryczny o długości 18 metrów. To pierwszy tego typu pojazd w stolicy i jeden z pierwszych przegubowych elektryków w Europie.
To pierwsze zamówienie w Polsce na przegubowe autobusy hybrydowe nowej generacji. Ekologiczny tabor dostarczy Solaris.
Podpisano trzy umowy, dzięki którym Warszawa, Świnoujście i Zielona Góra otrzymają nowe autobusy. Aż 180 z nich będzie elektrycznych, a łączna wartość inwestycji to prawie 684 mln zł.
W 23 miastach oraz Komunikacyjnym Związku Komunalnym Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego pojawią się autobusy o napędzie elektrycznym, wspierane technologiami odzyskiwania energii, które pozwolą na ładowanie akumulatorów w trakcie jazdy. Opcjonalnie wyposażone będą w napęd wodorowy.
Będzie to najbardziej wysunięta na północ linia autobusów elektrycznych w Europie.
Do grona miast stawiających na autobusy elektryczne dołączył Sosnowiec. Ostatnio miasto nabyło trzy pojazdy, ale już zapowiada zakup kolejnych.
Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Olsztynie zamierza kupić 15 autobusów z elektrycznym napędem. Decyzję taką ogłoszono pod koniec stycznia przy okazji dyskusji o walce ze smogiem.
Jestem przekonany, że jeszcze w tej kadencji autobusy elektryczne mogą zacząć kursować regularnie w polskich miastach - powiedział wicepremier Jarosław Gowin, komentując nowy program wsparcia NCBR, dzięki któremu ma w Polsce powstać bezemisyjny autobus elektryczny.