Wrocławskie RZGW interwencyjne odpompowuje wodę z Kanału Granicznego
Jak informuje Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, pracownicy wrocławskich Wód Polskich prowadzą akcję wypompowywania wody w ujściu Kanału Granicznego, zwanego potocznie Mrówką, do rzeki Widawa. Działanie to ma na celu odpompowanie nadmiaru wody z kanału i przepompowanie jej do Widawy, tak by nie doszło do wystąpienia cieku z koryta i podtopienia sąsiedniej drogi, zabudowań oraz gruntów rolnych w okolicach miejscowości Wilczyce.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=7081511062606232147)
























![Wody Polskie: RZGW, zarządy zlewni i nadzory [MAPA]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2018/01/woda-rzeka-jezioro-300x200.jpg.pagespeed.ce.qB-QfJEySq.jpg)