Fortum wydało w tym sezonie 43 mln zł na dekarbonizację elektrociepłowni w Zabrzu
Blisko 50 mln zł przeznaczył w sezonie 2025-26 koncern Fortum na inwestycje w swoją infrastrukturę w Zabrzu i Bytomiu – podała w poniedziałek spółka. 32 mln zł z tej kwoty trafią na początek prac dekarbonizacyjnych w Elektrociepłowni Zabrze. Spółka chce wyeliminować z miksu paliwowego węgiel do końca 2027 r.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=6324284132606241236)

















