Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, który we wtorek miał zająć się zaskarżeniem wojewódzkiego planu gospodarki odpadami dla województwa mazowieckiego, postanowił przenieść rozprawę na październik. Oznacza to, że Polska może nie wypełnić wstępnych warunków do otrzymania aż 4 mld zł na gospodarkę odpadami z UE.

Informację o nowym terminie rozprawy podało Green Management Group.

Przypomnijmy – na początku tego roku wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera zarzucił radnym „naruszenie procedury sporządzenia uchwał” i przyjęcie ich bez opinii Ministerstwa Środowiska. W związku z tym sejmik wniósł skargę na tę decyzję do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie.

Rozprawa dotycząca legalności mazowieckiego WPGO miała się odbyć we wtorek, 27 czerwca. Z przyczyn formalnych sąd jednak nie zajął się sprawą. Ostatnie doniesienia głoszą, że rozprawa odbędzie się dopiero w październiku.

Dla polskiej gospodarki odpadami może to oznaczać niewypełnienie warunków ex-ante, od których zależy przyznanie środków unijnych.

Opóźnienia w pracach nad wojewódzkimi planami gospodarki odpadami spowodowane były m.in. późniejszym niż spodziewane przyjęciem krajowego planu. Potwierdziła to Najwyższa Izba Kontroli w swoim ostatnim raporcie nt. kondycji polskiej gospodarki odpadami. Ministerstwo Środowiska odpowiedziało na te zarzuty, tłumacząc, że KPGO musi być aktualizowane raz na 6 lat, więc ostatnia wersja dokumentu nie była opóźniona.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

2 Komentarze

  1. Bandy urzędasów, siedzą na stołkach. nic nie robią, ale dostają premie i nagrody. Oczywiście w tym kraju nikt nigdy nie jest za nic winien. I tak dzień po dniu, kasa leci, nikt za nic nie odpowiada, podatnik ma zasuwać i placic coraz wyższe podatki. Super państwo.

Skomentuj