Słońce w DPS

W Domu Pomocy Społecznej przy ul. Dojazdowej w Łodzi zamontowano nowoczesny system solarów słonecznych podgrzewających wodę.

Pojemniki w Ostrowie Wlkp.

15 siatkowych pojemników na tworzywo sztuczne zakupiło miasto z Miejskiego Funduszu Ochrony Środowiska. Pojemniki przekazano Zakładowi Oczyszczania i Gospodarki Odpadami MZO SA w Ostrowie Wielkopolskim.

Ekolodzy alarmują: UE finansuje szkodliwe inwestycje

Nowa mapa uwzględniająca szczegóły 50 środowiskowo szkodliwych i ekonomicznie wątpliwych projektów infrastrukturalnych w Środkowo-Wschodniej Europie została przedstawiona w Brukseli przez CEE Bankwatch Network oraz Friends of the Earth Europe.

100 dni pracy Ministerstwa Środowiska (audio)

Wczoraj prof. Maciej Nowicki, Minister Środowiska wziął udział w konferencji prasowej, dotyczącej podsumowania pracy Ministerstwa Środowiska w okresie 100 dni rządu oraz planów na przyszłość.

Gratowisko w Poznaniu

Pierwszy w Poznaniu i Wielkopolsce Punkt Gromadzenia Odpadów Problemowych.

Słoneczny kolos

Największa na świecie elektrownia słoneczna powstanie w Arizonie.

Zatrzymany za 9 studzienek

Policjanci zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o kradzież 9 stalowych pokryw studzienek kanalizacyjnych i deszczowych. Grozi mu kara 5 lat pozbawienia wolności.

Projekty dla Rybnika

Miasto Rybnik przygotowało propozycję trzech nowych projektów wartych prawie 2 mln euro, które sfinansowane zostaną w ramach Programu Rozwoju Subregionu Zachodniego. Projekty sfinansowane zostaną z unijnych środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego.

Krakowska segregacja

Do końca przyszłego roku w Krakowie ma działać w sumie 750 kompletów tzw. dzwonów. Mieszkańcy, którzy chcą mieć pojemniki bliżej swojego domu, mogą zwracać się do Krakowskiego Zarządu Komunalnego.

Unijne środki na ochronę środowiska

Na realizację Priorytetu III „Środowisko Przyrodnicze” w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego w latach 2007-2013 zostanie przeznaczonych 173,8 mln euro.