Ponad 100 przedstawicieli przedsiębiorstw gospodarki odpadami i samorządów spotkało się na konferencji KIGO i MPO w Krakowie pt.: „Gospodarka obiegu zamkniętego – stabilizacja cen dla samorządów”, która odbyła się w dniach 2-4 lutego br. w hotelu „QUBUS” w Krakowie. Patronatu honorowego konferencji udzielili Jacek Majchrowski – prezydent Krakowa, Związek Gmin Wiejskich RP oraz Unia Metropolii Polskich im. Pawła Adamowicza.

Program konferencji koncentrował się na zagadnieniach prawnych i systemowych regulujących pracę przedsiębiorstw gospodarki odpadami sektora samorządowego w kontekście zarówno prawa krajowego, jak i wymagań unijnych w tym zakresie. Przedstawiliśmy także programy dofinansowania działalności w branży odpadowej oraz wymagania gospodarki o obiegu zamkniętym i Taksonomii.

Złota odznaka z diamentami

Konferencję otworzyli prezes Zarządu KIGO, Tomasz Uciński, oraz Henryk Kultys, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania w Krakowie, które było współorganizatorem wydarzenia. Złotą Odznakę KIGO z diamentem otrzymał Tadeusz Trzmiel, prezes Krakowskiego Holdingu Komunalnego. Odznaczenie to jest wyrazem uznania Izby za zaangażowanie i determinację w działaniach na rzecz rozwoju branży komunalnej i gospodarki odpadami w Polsce, które doprowadziły do powierzenia zadań własnych miasta Krakowa w zakresie gospodarki ...