– Jak na razie, doświadczenia mamy dobre i to z obsługi tras zarówno krótszych, jak i dłuższych – mówi Robert Nielaba, prezes ZGK Bolesław, o eksploatacji fabrycznie nowej i, co ważne, w pełni elektrycznej śmieciarki Renault Trucks D Wide Z.E. 

Jak można przeczytać na stronie Renault Polska Trucks, pojazd został zaprojektowany z myślą o ekoprofesjonalistach, którzy przy wyborze maszyn mają na uwadze niskie koszty eksploatacji oraz pozytywny wpływ na środowisko naturalne. Pojazd wyposażono w jednokomorową zabudowę o pojemności 19 m3 firmy TTCS. 

Dobry zasięg

Silnik dla Renault Trucks D Wide Z.E daje 260 kW mocy ciągłej i 370 kW szczytowej, a jego moment obrotowy to 850 Nm. Źródłem zasilania silnika są cztery pakiety ogniw baterii NMC (niklowo-manganowo-kobaltowych) chłodzonych cieczą, dających w sumie 264 kWh i 600 V. – Po pierwszych testach wiemy, że przekłada się to wszystko na ok. 220 km zasięgu, więc jest nawet większy niż podaje na stronie producent – mówi Robert Nielaba.

Podkreśla, że jego firma obsługuje kilkanaście gmin. – I już mogę powiedzieć, że nowa śmieciarka nadaje się zarówno do obsługi tras krótszych, jak i do dojazdu do gmin dalej położonych – mówi prezes ZGK Bolesław.

Jak twierdzi, wybór renault nie był pr...