Miasto Toruń zamierza przeprowadzić termomodernizację ośmiu obiektów użyteczności publicznej za kwotę niemal 12 mln zł.
W Chełmie usunięto 11,5 tys. m kw. odpadów azbestowych. Za skuteczną realizację programu miasto otrzymało specjalne podziękowania.
W końcu lutego rozpocznie się kolejny nabór wniosków o dofinansowanie projektów drogowych w Programie Polska Wschodnia. Do rozdysponowania jest 400 mln zł. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości będzie przyjmować wnioski do 27 kwietnia 2017 r.
UE poczyniła dalsze znaczne postępy w realizacji celów unii energetycznej, w szczególności celów w zakresie klimatu i energii na okres do 2020 r.
Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa pracuje nad kodeksem urbanistyczno-budowlanym, który m.in. wprowadzić obowiązek jednoczesnej pracy nad planem miejscowym i uzbrajanie działek. Ma on ułatwić inwestorom dostęp do gruntów przygotowanych pod inwestycje. Sami zainteresowani nie są jednak do końca przekonani do tego pomysłu.











