Reklama

ekotechnika ad1 [15.09-20.10.23]

Szkoły dobrego klimatu w gminie Kozienice

Szkoły dobrego klimatu w gminie Kozienice
R.G.
30.08.2022, o godz. 13:03
czas czytania: około 1 minuty
0

W dwóch publicznych szkołach podstawowych w Kozienicach realizowany jest obecnie projekt pn.: „Szkoły dobrego klimatu”. W jego ramach placówki zyskają nowoczesną-proekologiczną infrastrukturę. Wszystko to z dofinansowaniem z funduszy norweskich i EOG w wysokości 2,7 miliona złotych.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

#wybieramsrodowisko AD1A [16.08-15.10.23]

Gmina Kozienice (woj. mazowieckie), otrzymała 2,7 miliona złotych dofinansowania z funduszy norweskich. W ramach pozyskanej kwoty realizowany jest obecnie proekologiczny projekt pod nazwą „Szkoły dobrego klimatu”. Biorą w nim udział dwie Publiczne Szkoły Podstawowe: nr 1 i nr 4 w Kozienicach.

Zieleń, ogródki dydaktyczne i retencja

Do końca 2023 r. na terenie szkół powstaną nowe tereny zielone, ogródki dydaktyczne, infrastruktura małej retencji oraz ścieżki koedukacyjne i sensoryczne. Zagospodarowane zostaną m.in. wody opadowe. Celem projektu będzie łagodzenie zmian klimatycznych oraz odpowiednie przystosowanie najbliższego otoczenia do ich skutków.

Kozienice stawiają na młodzież

– Gmina Kozienice korzysta z funduszy norweskich po raz pierwszy. Projekt „Szkoły dobrego klimatu” łączy w sobie teorię i naukę z praktycznymi rozwiązaniami. Cieszę się, że będzie go realizowała kozienicka młodzież. To przecież dzisiejsi uczniowie, za kilka lat będą odpowiadać za naszą wspólnotę lokalną, ale także ogólnopolską i europejską – wyjaśnia burmistrz Kozienic Piotr Kozłowski.

Rola norweskich funduszy

Dodajmy, że Fundusze norweskie i EOG (Europejskiego Obszaru Gospodarczego), to instrumenty finansowe ustanowione przez państwa darczyńców, czyli Norwegię, Islandię oraz  Liechtenstein. Z bezzwrotnego wsparcia korzystają w ich ramach nowi członkowie UE, czyli kilkanaście państw Europy Środkowej i Południowej oraz kraje bałtyckie. Głównym celem funduszy norweskich jest zmniejszanie różnic ekonomicznych i społecznych w obrębie Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

poleco 2023 ad1d [12.09-18.10.23]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Zieleń miejska
css.php
Copyright © 2023