Ustronianka i Kaufland pod lupą. Butelka 3,001 l a system kaucyjny
1 października 2025 roku w Polsce wszedł w życie system kaucyjny, który obejmuje plastikowe butelki do 3 litrów, aluminiowe puszki do 1 l oraz szklane butelki wielokrotnego użytku do 1,5 l. Celem wprowadzenia systemu jest ochrona środowiska i zwiększenie poziomu recyklingu – doświadczenia z innych krajów pokazują, że nawet 90 proc. opakowań może wracać do obiegu.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=18010429272606241357)



















