MKiŚ: Pierwszy kwartał systemu kaucyjnego to okres przejściowy
W pierwszym kwartale funkcjonowania systemu kaucyjnego będzie obowiązywał okres przejściowy; w sklepach będą napoje w starych i nowych butelkach - powiedziała w czwartek w Sejmie minister klimatu Paulina Hennig-Kloska. Dodała, że nie wyklucza rozszerzenia systemu o opakowania po mleku.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=8844111162606230722)


![Agata Juzyk (Reselekt S.A.) ostrzega, że emisje w systemie kaucyjnym będą duże [WYWIAD]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2025/09/20250903_131709-300x200.jpg.pagespeed.ce.rh7MvX2Em0.jpg)




![P. Augustyn (NFOŚiGW): jesteśmy gotowi na rolę operatora systemu ROP [WIDEO]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2025/09/1920x810-300x176.png)
![System kaucyjny na starcie będzie kosztować 11,5 mld zł. Było warto? [WIDEO]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2025/09/leoniewska-300x240.png)




![Jak system kaucyjny wpłynie na systemy butelek szklanych wielokrotnego użytku? [KOMENTARZ]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2025/09/piwo-butelki-wielorazowe-300x200.jpg)










