Czy wkrótce zapłacimy za kranówkę w restauracjach?
W Polsce coraz częściej pojawiają się pytania dotyczące przyszłości darmowej wody z kranu w lokalach gastronomicznych. Wszystko za sprawą unijnego rozporządzenia 2025/40/UE oraz zmian w polskich przepisach dotyczących odpadów i odpadów opakowaniowych. Do Sejmu trafiła również petycja konsumentów, którzy postulują wprowadzenie symbolicznych opłat za wodę z kranu. Czy to oznacza koniec darmowej kranówki w restauracjach?
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=9514112002606232113)
























