COP24 zakończony. Przyjęto tzw. Pakiet katowicki
Zakończył się szczyt klimatyczny COP24 w Katowicach. Od 2 grudnia przedstawiciele 190 krajów rozmawiali o przeciwdziałaniu zmianom klimatu. "Rzutem na taśmę", w nadprogramowym czasie, udało się przyjąć końcowy dokument szczytu - tzw. Pakiet katowicki, który jest planem wykonawczym dla przyjętego wcześniej "Porozumienia paryskiego".
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=2713907212606241953)














