Reklama

ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]

Tag: śląsk

Łącznie artykułów: 103.

Na Śląsku pojawią się 43 nowe autobusy elektryczne

Na Śląsku pojawią się 43 nowe autobusy elektryczne

Ministerstwo Klimatu i Środowiska – w ramach realizacji „Programu dla Śląska” – dofinansuje ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zakup 43 zeroemisyjnych autobusów oraz 34 punkty ładowania. Przedsięwzięcie o wartości ponad 138 mln zł uzyska również wsparcie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego (RPO).

Śląsk walczy o spalarnię odpadów. KO przygotowała projekt zmiany prawa

Śląsk walczy o spalarnię odpadów. KO przygotowała projekt zmiany prawa

24.02.2021
0

Po tym, jak Wojewódzki Sąd Administracyjnego w Gliwicach podtrzymał rozstrzygnięcie nadzorcze wojewody śląskiego unieważniające uchwałę zgromadzenia Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii ws. powołania spółki celowej do budowy spalarni odpadów, Koalicja Obywatelska przygotowała projekt zmiany prawa.

92 mln zł na termomodernizację budynków na Śląsku

92 mln zł na termomodernizację budynków na Śląsku

Ponad 92 mln zł dofinansowania, niemal dwukrotnie więcej niż pierwotnie zaplanowano, przyznał WFOŚiGW w Katowicach gminom, spółdzielniom i wspólnotom mieszkaniowym na kompleksową termomodernizację wielorodzinnych budynków mieszkalnych. Łącznie dofinansowanych zostało 39 projektów. Środki pochodzą z unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020, poddziałanie 1.7.1. W marcu br. ruszy nabór wniosków w kolejnym, szóstym już konkursie.

26 mln zł na walkę z niską emisją na Śląsku

26 mln zł na walkę z niską emisją na Śląsku

O podziale między 30 gmin blisko 26 mln zł z budżetu prowadzonego przez Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolią (GZM) Programu Ograniczania Niskiej Emisji zdecydowało w środę zgromadzenie GZM. Dotowane będą m.in. termomodernizacje budynków gminnych oraz inwestycje w instalacje OZE.

Kolejne zatrzymania ws. mafii śmieciowej na Śląsku

Kolejne zatrzymania ws. mafii śmieciowej na Śląsku

22.05.2020
2

Pięciu kolejnych członków tzw. mafii śmieciowej zatrzymali policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą katowickiej komendy wojewódzkiej. Według ustaleń śledczych przestępcy porzucili blisko tysiąc ton niebezpiecznych odpadów. Wcześniej w tej samej sprawie zarzuty przedstawiono 27 osobom.

Polska na zdjęciach: Piekary Śląskie [GALERIA]

Polska na zdjęciach: Piekary Śląskie [GALERIA]

O tym, że w polskich miastach jest wiele pięknych miejsc, nikogo przekonywać nie trzeba. Te najbardziej interesujące i wyjątkowe przedstawiamy w galerii. W każdym odcinku prezentowanego na portalkomunalny.pl cyklu pokażemy jedno miasto wraz z krótkim opisem miejsc uchwyconych na zdjęciach. Zapraszamy do obejrzenia fotografii.

css.php
Copyright © 2026