Reklama

CWS BANER ad1A [03.11-06.12.23]

Wodociągi: należy lepiej oczyszczać ścieki ze szpitala

Wodociągi: należy lepiej oczyszczać ścieki ze szpitala
Kamila Sekułowicz
17.03.2020, o godz. 12:15
czas czytania: około 2 minut
1

Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Kędzierzynie-Koźlu wyraziły obawy dotyczące bezpieczeństwa ścieków wypływających ze szpitala miejskiego przeznaczonego do przyjmowania pacjentów zarażonych koronawirusem. Problem udało się już rozwiązać.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B_ARBENA1_31.08.23-02.03.24

Szpital miejski w Kędzierzynie-Koźlu od poniedziałku jest gotowy do przyjmowania osób zarażonych oraz z podejrzeniem zarażenia koronawirusem. We wtorek pojawili się w nim pierwsi pacjenci, w tym jeden z potwierdzonym wynikiem. Pozostali chorzy zostali wypisani do domu lub przeniesieni do innych placówek.

W poniedziałek, w piśmie skierowanym do wojewody, prezes MWiK Barbara Ermisch-Lipniacka alarmowała: „Ścieki komunalne z przedmiotowego szpitala trafiają wprost do urządzeń kanalizacyjnych bez jakiegokolwiek procesu dezynfekcji. Następnie przepływają urządzeniami grawitacyjnymi nie zapewniającymi szczelności gazowej przez całe Koźle”.

Postulowała przy tym podjęcie odpowiednich działań zmierzających do higienizacji i dezynfekcji ścieków pochodzących ze szpitala przy ul. Roosevelta przed ich wprowadzeniem do urządzeń kanalizacyjnych.

Jak podaje Nowa Trybuna Opolska – problem ze ściekami udało się rozwiązać. Dzięki współpracy pracowników ZOZ oraz Miejskich Wodociągów i Kanalizacji, ścieki wypływające ze szpitala są obecnie dezynfekowane przy użyciu podchlorynu sodu i w takiej postaci przepływają przez dalszą część sieci.

Koronawirus COVID-19 i gospodarka komunalna:

Odbiór odpadów a koronawirus. Gospodarka odpadami musi być priorytetem

Wodociągi zawieszają odczyty wodomierzy i ograniczają kontakt z klientami

PSZOK-i nie odbierają odpadów z powodu koronawirusa

Koronawirus zabija branżę targową. Firmom grozi bankructwo

Koronawirus. Miasta wdrażają środki bezpieczeństwa w komunikacji miejskiej

Wodociągi zapewniają: nie będzie przerw w dostawie wody

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (1)


dfgdg

Komentarz #47207 dodany 2020-03-17 20:44:08

warto sie zatanowic dlaczego kazdy szpital zakazny nie ma specjalnie dezynfekowanych scieków....juz nie mówiac ze kazdy szpital pownien pomyslec o oczyszczeniu sciekow z farmaceutyków....

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

envicon 2023 ad1a

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Woda i ścieki
css.php
Copyright © 2023