Tegoroczny sezon wakacyjny rozpoczęło Stowarzyszenie Górnośląskich Kolei Wąskotorowych (SGKW) - operator zabytkowej kolei wąskotorowej, która łączy Bytom z Miasteczkiem Śląskim. SGKW zaprasza też w najbliższy piątek na pierwszą tegoroczną Nocną Szychtę: wieczorno-nocny przejazd z atrakcjami.
Wygaśnięcie obniżonej stawki VAT na paliwa nie powinno doprowadzić do gwałtownego wzrostu cen na stacjach – zapowiedział minister energii Miłosz Motyka. Według niego różnice w stosunku do cen obowiązujących w czasie działania pakietu Ceny Paliw Niżej mogą wynieść zaledwie kilka groszy.
Budowa odcinka drogi ekspresowej S19 Domaradz–Iskrzynia stała się przedmiotem sądowego sporu między wykonawcą a GDDKiA. Mostostal Warszawa domaga się ponad 152,5 mln zł wraz z odsetkami, wskazując, że odstąpienie od kontraktu nastąpiło z przyczyn leżących po stronie zamawiającego. Sprawa może mieć znaczenie dla dalszego przebiegu jednej z ważnych inwestycji drogowych w regionie.
Zysk netto PKP Intercity w ub. roku wyniósł ponad 535 mln zł, zgodnie z oczekiwaniami – poinformowała w czwartek PAP członek zarządu PKP Intercity Joanna Siecińska. Zysk przewoźnika w 2024 r. wyniósł 250 mln zł.
Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Katowicach zakupi 15 nowoczesnych autobusów miejskich zasilanych sprężonym gazem ziemnym (CNG). Kontrakt o wartości 38 mln zł zrealizuje firma Solaris, a inwestycja zostanie sfinansowana w większości ze środków unijnych. Nowe pojazdy gazowe pozwolą na wycofanie z ruchu ponad piętnastoletnich, wysłużonych autobusów z silnikiem diesla, redukując emisję dwutlenku węgla o 25 procent.











