Płock. Rusza projekt Blue Bridge, miejskie ścieki trafią do PKN Orlen
Płockie ścieki miejskie, zamiast do Wisły, będą trafiać do Orlenu, gdzie mają być wykorzystywane do procesów technologicznych. Tak zakłada projekt Blue Bridge. Wodociągi Płockie, firma Krevox i PKN Orlen podpisały umowę o finansowaniu wspólnych badań pilotażowych i opracowania koncepcji projektu, który ma być realizowany w ramach gospodarki obiegu zamkniętego.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=1392646602606231444)















