Biogaz ze składowiska pod Lwowem. Część pieniędzy z jego sprzedaży zasili budżet miasta
Na składowisku Hrybovytsia niedaleko Lwowa trwa pierwszy etap budowy stacji odgazowania. Pod koniec 2021 r. na składowisku ma zacząć działać instalacja przetwarzająca biogaz na energię elektryczną. Wybuduje ją prywatna firma, która 15% zysków ze sprzedaży przekaże do budżetu miasta Lwowa.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=8415993732606231504)











![Pożar wysypiska w Gorzowie Wlkp. Akcja gaśnicza trwała całą noc [WIDEO]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2017/08/maxresdefault-3-300x169.jpg)
![Śmieci krążyły między województwami. Sprawą zajmie się prokuratura [WIDEO]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2017/08/smieciarka-300x200.jpg)




![Pożar na składowisku w ZGO Gać [AKTUALIZACJA]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2016/09/gac-pozar-300x186.jpg)


![Pożar składowiska odpadów w Ostrołęce [WIDEO]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2015/08/pozar-ostroleka-2-300x167.jpg)
