GOAP zapłaci ponad 3 mln zł kary za odpady biodegradowalne
Poznański GOAP decyzją WIOŚ ma zapłacić 3,2 mln zł kary. Chodzi o zbyt dużą ilość odpadów biodegradowalnych, które w 2014 r. trafiły na składowisko.
Łącznie artykułów: 718.
Poznański GOAP decyzją WIOŚ ma zapłacić 3,2 mln zł kary. Chodzi o zbyt dużą ilość odpadów biodegradowalnych, które w 2014 r. trafiły na składowisko.
Jak podaje Radio Poznań, operator poznańskiego systemu rowerów miejskich - firma Nextbike - będzie musiała zapłacić miastu 200 tys. zł kary.
Przy nowym biurowcu na ul. Za Bramką w Poznaniu zamontowano innowacyjne latarnie wyposażone w budki lęgowe dla ptaków. Jedna z nich ma już pierwszych mieszkańców.
Przetarg na zarządzanie i bieżące utrzymanie cmentarzy komunalnych w Poznaniu został unieważniony. Władze miasta zdecydowały, że po 1 lipca prowadzeniem terenów zajmie się miejska jednostka budżetowa - Usługi Komunalne.
Podczas wtorkowej sesji poznańskiej rady miasta przyjęto program rowerowy dla Poznania do 2022 roku. Dotyczy on przede wszystkim rozbudowy infrastruktury dla cyklistów.
Kamery miejskie zarejestrowały słonia, spacerującego nocą w okolicach Wildy i Starego Rynku. Nie wiadomo skąd się wziął ani dokąd poszedł. Kolejnego dnia rano na poznańskich ulicach pojawiły się 100-kilogramowe odchody. To część nowej kampanii społecznej miasta.
Po raz piąty przed Teatrem Wielkim w Poznaniu powstał dywan z tulipanów. Milion kwiatów w pięciu kolorach ułożonych zostało w kształt pędzącego cyklisty.
Niemal 13 mln zł z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego dostanie Miasto Poznań na termomodernizację budynków ośmiu szkół.
Przy ul. Zawady w Poznaniu rozpoczęła się budowa dwóch nowych bloków z mieszkaniami komunalnymi. Inwestycja ma zostać oddana do użytku w przyszłym roku.
Po śledztwie i kontroli w poznańskim urzędzie miasta, Centralne Biuro Antykorupcyjne postawiło zarzuty 9 osobom, w tym obecnemu i byłemu dyrektorowi zarządu dróg miejskich i dyrektorowi zakładu robót drogowych. Sprawa dotyczy ukrycia kosztów remontu parkingów.
Poznań chwali się nowoczesną spalarnią odpadów, która powstała dzięki partnerstwu publiczno-prywatnemu. Instalacja rocznie będzie przetwarzać ok. 220 tys. ton odpadów.
W sobotę w szpitalu przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu pojawił się problem z wodą. Okazało się, że ujęcie zostało skażone bakterią E. coli. Sytuacja została opanowana.
Poznań chce zakazać palenia w piecach w ciągu 15 lat. W całej Wielkopolsce 110 z 226 wielkopolskich gmin nie chce przyjąć uchwały antysmogowej.
Własne cztery kąty spłacane w czynszu. Dzięki programowi „Najem z dojściem do własności” w przyszłym roku w Poznaniu będzie można w ten sposób nabyć niemal 300 mieszkań.
GARDENIA to prawdziwe święto ogrodnicze i niezwykle huczne otwarcie sezonu. To festiwal nowości, który zwiastuje wiosnę i wyznacza nadchodzące trendy. W dniach 2-4 marca Poznań stał się przestrzenią dla zieleni - na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich spotkali się profesjonaliści z branży ogrodniczej z właścicielami przydomowych ogródków, tarasów i balkonów, wśród których nie zabrakło również zwiedzających z zagranicy.
Nowe chodniki, podwórkowe ogródki czy wiaty rowerowe. To tylko niektóre przedsięwzięcia, które będzie współfinansował Poznań. Wszystko to w ramach 5. edycji programu „Przyjazne podwórko”.
Tuż przed nastaniem kalendarzowej wiosny stolica Wielkopolski stanie się miejscem prezentacji nowych trendów ogrodniczych w ramach XI Międzynarodowych Targów Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Gardenia. Start wystawy już w czwartek w Poznaniu.
Jeszcze do końca lutego można się rejestrować na największą w Polsce konferencję poświęconą terenom zieleni. Miejska Sztuka Ogrodowa odbędzie się już 2 marca w ramach Targów Gardenia w Poznaniu.
Poznańskie Inwestycje Miejskie rozpoczęły porządkowanie terenu pod realizację Parku Rataje. Nowy teren zieleni ma zostać oddany do użytku mieszkańców latem w 2018 r.
Działa od lat 90., a dziś dziennie porusza się nią nawet 100 tys. osób. Mowa o tzw. PeSTce (Poznańskim Szybkim Tramwaju), która w ten weekend kończy 20 lat.
Ogrzewanie dla 32 budynków i darmowa energia cieplna powstała w procesach przemysłowych. Poznański zakład Volkswagena, zamiast oddawać ciepło z fabryki do atmosfery, przekaże je do miejskiego systemu grzewczego.
Poznaniacy już wkrótce będą podróżować po mieście nowoczesnymi tramwajami Moderus Gamma. Podpoznańska firma pokonała w przetargu m.in. innego producenta związanego z Wielkopolską - spółkę Solaris.
Władze Poznania starały się o pieniądze na przebudowę czterokilometrowego odcinka brzegu Warty. Wniosek o dofinansowanie z Unii został jednak odrzucony.
2 mln złotych - taka kwota jest w roku 2017 przeznaczona w Poznaniu na likwidację starych pieców czy kotłów opalanych węglem i zastępowanie ich ciepłem systemowym, gazem lub energią elektryczną. O dofinansowanie mogą się starać chętni z poznańskiego Starego Miasta, Chwaliszewa, Łazarza i północnej Wildy.
Poznańska spalarnia uzyskała status Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych.