Reklama

AD1A FITE 2024 [09.07-21.08.24]

Elektromobilność w Polsce. Jak przyspieszyć rozwój rynku samochodów elektrycznych?

Elektromobilność w Polsce. Jak przyspieszyć rozwój rynku samochodów elektrycznych?
red
17.11.2017, o godz. 14:37
czas czytania: około 1 minuty
0

Ministerstwo Energii planuje, że do 2025 r. po Polsce będzie jeździł aż milion samochodów elektrycznych. Cały czas w kraju trwają prace nad rozwojem i badaniem rynku elektromobilności. Jaka będzie jego przyszłość?

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD 1B DZIAŁKA ecoworki.pl WOOD RECYCLING

Aby się rozwijać, polski rynek samochodów elektrycznych potrzebuje kilku elementów. Są to między innymi odpowiednie regulacje prawne, infrastruktura do ładowania aut, czy dystrybucja i wytwarzanie energii. Dużą rolę odegrać mogą także prywatne firmy inwestujące w ekologiczną motoryzację oraz wspierające je samorządy.

Z perspektywy prac rządu oraz rozwiązań prawnych największe znaczenie ma ustawa o elektromobilności, do której konsultacje zakończyły się w październiku. – Mamy bardzo dużo pozytywnych uwag i wsparcia dla kierunku, który przyjęliśmy – mówi wiceminister Michał Kurtyka.

Ustawa to efekt „Planu rozwoju elektromobilności”, który ministerstwo opublikowało jeszcze w 2016 r. Wśród jego najważniejszych założeń znalazło się zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza, poprawa bezpieczeństwa energetycznego i tworzenie nowych technologii i marek.

Prace nad elektromobilnością wsparł także Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska. W lipcu podpisano umowę na upowszechnianie w Polsce samochodów elektrycznych oraz zbadanie, jak ich użytkowanie wpłynie m.in. na środowisko.

ZOBACZ WYDARZENIE: Efektywność energetyczna przez rozwój elektromobilności w Polsce

Projekt „Efektywność energetyczna przez rozwój elektromobilności w Polsce” zrealizował Instytut Ochrony Środowiska – Państwowy Instytut Badawczy razem z Instytutem Elektroenergetyki i Instytutem Badań Stosowanych Politechniki Warszawskiej, Wydziałem Elektrycznym Politechniki Częstochowskiej, oraz norweskim partnerem – firmą Green Business Norway.

Konferencja podsumowująca działania odbędzie się 23 listopada 2017 r. przy ul. Mysiej 3 w Warszawie. Więcej informacji można znaleźć w serwisie Facebook.

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

ABRYS new [webinaria od 13.06.23]_AD1a

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 wyzwania kontraktowe webinarium K. Babieracka [20.06-22.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

AD1D AKADEMIA BDO [16.07-25.08.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Energia i recykling
css.php
Copyright © 2024