Do marca 2019 r. ma zostać przyjęty unijny budżet na lata 2021-2027. Projekt zakłada zmniejszenie o około 15 proc. środków dla Polski. Samorządowcy obecni podczas odbywającego się we Wrocławiu IX Kongresu Regionów ostrzegają, że może to oznaczać ograniczanie możliwości pozyskiwania środków unijnych dla miast i województw.
Mielno, Tychy, Bytom - to kolejne miasta, w których w nocy nie kupimy alkoholu. Samorządy korzystają z noweli ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.
W poniedziałek 25 czerwca w miejscowości Jaworze (powiat bielski) rozpocznie się Kobiece Forum Samorządowe. Wydarzenie organizuje Związek Gmin Wiejskich RP.
200 mln zł dotacji na efektywną dystrybucję ciepła i chłodu będą mogli się starać między innymi przedsiębiorcy, samorządy i spółdzielnie mieszkaniowe. Nabór w konkursie ogłoszonym przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej potrwa do 27 lipca.
Projekt ustawy dotyczącej programu „Mieszkanie na start” został przyjęty przez Komitet Stały Rady Ministrów i teraz trafi pod obrady rządu. Zakłada on dopłaty do czynszów w pierwszych latach najmu mieszkania. Będą z niego korzystać osoby, które mają zbyt wysokie zarobki na mieszkania komunalne, ale których nie stać na kredyt hipoteczny. O tym, kto będzie mieć pierwszeństwo przy staraniach o dopłaty, będą decydować gminy. Program ma zacząć obowiązywać od początku przyszłego roku.











