Oświęcim. Trzy nowe autobusy elektryczne przewożą już pasażerów
Trzy nowe autobusy elektryczne Solaris wyjechały na ulice Oświęcimia. Prezydent miasta Janusz Chwierut powiedział, że komunalny Miejski Zakład Komunikacji w sumie zakupił 14 elektryków, co stanowi blisko 40% taboru spółki. Nowe pojazdy zastąpią wysłużone.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=1864338442606231503)














![Najlepsza przestrzeń publiczna 2020 w Polsce - wyniki konkursu [ZDJĘCIA]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2021/01/kielce1-300x181.jpg)








