RDF w ciepłownictwie. Sposób na lukę w systemie odpadów?
Czy paliwa z odpadów, tzw. RDF, mogą stać się jednym z narzędzi wspierających lokalne ciepłownictwo i jednocześnie pomóc w zagospodarowaniu frakcji, która dziś zalega w systemie? O tym rozmawiano podczas seminarium „Perspektywy wykorzystania paliw z odpadów (tzw. RDF) w ciepłownictwie”, które 15 czerwca 2026 r. odbyło się w Krajowej Izbie Gospodarczej w Warszawie.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=13670243522606230741)




![Ile kosztuje gospodarka odpadami? Odpowiada Daniel Stawecki z GPK Głogów i Rady RIPOK [WIDEO]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/01/20251203-104930-300x200.jpg)









![Piotr Szewczyk: na problem poziomów recyklingu musimy spojrzeć całościowo [WIDEO]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2021/02/maxresdefault-300x169.jpg)

![Instalacje MBP potrzebują stabilnego prawa [WYWIAD]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2015/01/piotr-szewczyk-300x201.jpg)







