Remondis wygrał przetarg na odbiór odpadów w Poznaniu
W przetargu na wywóz odpadów w Poznaniu ogłoszonym przez GOAP, pomimo tańszych ofert, wygrał Remondis. Do 2021 r. będzie obsługiwał sześć dzielnic Poznania i dwie gminy spod miasta.
Łącznie artykułów: 1651.
W przetargu na wywóz odpadów w Poznaniu ogłoszonym przez GOAP, pomimo tańszych ofert, wygrał Remondis. Do 2021 r. będzie obsługiwał sześć dzielnic Poznania i dwie gminy spod miasta.
W poniedziałek wieczorem na terenie składowiska odpadów przy ul. Spiżowej koło Gorzowie Wielkopolskim wybuchł pożar. Z ogniem walczyło kilka zastępów straży. Niewykluczone, że było to podpalenie.
Trwa nabór wniosków w programie „Racjonalna gospodarka odpadami”. Na pożyczki w celu budowy lub rozbudowy zakładów RIPOK przeznaczono 1,2 mld zł. Zobacz, jak zdobyć pieniądze na inwestycje.
Ponad dwukrotnie zwiększyła się w porównaniu z drugim półroczem 2016 r. zbiórka szkła w Gdańsku. Obowiązkowa segregacja pozostałych surowców wtórnych wystartuje od 1 kwietnia 2018 r.
Wracamy do sprawy podejrzanego transportu odpadów m.in. do opuszczonej kopalni w Strzyżowie (woj. lubelskie). Reporterzy "Faktów" przez kilka tygodni śledzili ciężarówki ze śmieciami, które pokonywały dziesiątki kilometrów, aby nielegalnie wyładowywać odpady.
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej dofinansuje za 45 mln zł pilotaż wprowadzania gospodarki o obiegu zamknięty w pięciu polskich gminach.
Poznańska "Gazeta Wyborcza" dotarła do dokumentów zawierających informacje o tym, która firma od 2018 r. będzie odbierała odpady w stolicy Wielkopolski.
Polska w 2016 r. uzyskała poziom 39% zamiast 45% zbierania zużytych baterii i akumulatorów wynika z raportu GIOŚ nt. funkcjonowania gospodarki bateriami i akumulatorami oraz zużytymi bateriami i zużytymi akumulatorami za rok 2016. Czy wzrośnie zatem opłata produktowa?
Szczeciński zakład unieszkodliwiania odpadów już wkrótce będzie spalał śmieci przywożone od mieszkańców.
Drugie co do wielkości miasto w Wielkiej Brytanii - Birmingham - już od ponad miesiąca zasypywane jest przez sterty śmieci. To efekt planowanych przez radę miasta zwolnień w sektorze odpadowym.
Gdański Zarząd Dróg i Zieleni oficjalne zaprosił nowo powstałą miejską spółkę Gdańskie Usługi Komunalne do negocjacji umowy na odbiór odpadów komunalnych z jednego z sześciu sektorów miasta Gdańska. Jest to kolejny, kluczowy krok do zlecenia tej usługi w ramach zamówienia w trybie in-house.
Z Dominikiem Dobrowolskim - ekologiem i podróżnikiem - rozmawia Katarzyna Błachowicz, redaktor naczelna czasopisma „Recykling”.
ZUT w Gdańsku poinformował które oferty będą brały udział w przetargu na wybudowanie spalarni odpadów. Instalacja ma powstać do 2020 r.
Od lat 50-tych, kiedy ruszyła masowa technologia produkcji tworzyw sztucznych, wyprodukowano ich łącznie ponad 9,1 mld ton. Większość trafiła na wysypiska i do środowiska - wynika z globalnych analiz przedstawionych w "Science Advances".
Ministerstwo Środowiska w odpowiedzi na poselską interpelację stwierdziło, że popioły z domowych palenisk muszą być klasyfikowane pod jednym kodem odpadowym. Oznacza to, że gminy za ich zagospodarowanie zapłacą więcej, a dodatkowe koszty będą musieli ponieść mieszkańcy.
W kwietniu Rada RIPOK wysłała oficjalny list do wiceministra Sławomira Mazurka z zapytaniem, pod jakim kodem z katalogu odpadów należy zakwalifikować frakcję biodegradowalną dostarczaną do regionalnych instalacji przetwarzania odpadów. - Odpowiedź nie do końca rozwiewa nasze wątpliwości - mówi Piotr Szewczyk, przewodniczący rady.
Władze Poznania od początku roku nie płacą za spalanie śmieci w instalacji obsługiwanej przez SUEZ Zielona Energia. Powodem jest - zdaniem miasta - nieprawidłowy sposób, w jaki Francuzi naliczają opłaty.
Nielegalny transport śmieci do Polski został przechwycony przez poznańskich inspektorów transportu drogowego. To już drugi taki transport w ciągu miesiąca.
Firma Eneris wykupiła udziały francuskiej spółki Recupyl i dzięki temu rozpocznie odzysk i recykling baterii oraz akumulatorów.
Wart ok. 285 mln zł zakład odpadowy w Olsztynie znalazł się na celowniku funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Chodzi głównie o niejasności przy sprzedaży paliwa alternatywnego.
Kraków wprowadzi zbiórkę bioodpadów dopiero w 2019 r. Wynika to z terminu zakończenia aktualnych umów na odbiór odpadów w mieście.
Ministerstwo Środowiska rozważa wprowadzenie kaucji za opakowania z tworzyw sztucznych. To kolejny, po opłatach za foliówki, pomysł resortu na zmniejszenie ilości odpadów w obiegu - pisze "Rzeczpospolita".
Polska w dziedzinie recyklingu powinna gonić państwa starej unijnej piętnastki. Wart około 3 mld zł rynek wymaga także wprowadzenia odpowiednich regulacji. Przepisy, które pod koniec 2016 roku przyjęła Komisja Europejska, nakładają w tym zakresie surowe normy, według których już za trzy lata do przetworzenia ma trafiać połowa odpadów komunalnych.
W ramach akcji Dzielnica Wisła w Warszawie pojawiły się specjalne punkty, w których szklane i plastikowe odpady można wymienić na bilet do kina, teatru czy ekologiczną torbę.
W tym roku po raz kolejny startuje ekologiczna wyprawa rowerowa Cycling Recycling, której pomysłodawcą jest Dominik Dobrowolski, ekolog i podróżnik znany również z wypraw kajakowych Recykling Rejs. Tym razem ekopeleton przemierzy polskie wybrzeże Bałtyku i będą mu towarzyszyć liczne akcje edukacyjne.