Polscy przedsiębiorcy chcą opóźnienia opłaty za foliówki do 2019 r.
Konfederacja Lewiatan domaga się, aby obowiązkową opłatę za plastikowe torby wprowadzono rok później niż proponuje rząd.
Łącznie artykułów: 1651.
Konfederacja Lewiatan domaga się, aby obowiązkową opłatę za plastikowe torby wprowadzono rok później niż proponuje rząd.
Interpol oraz policja z 37 krajów przeprowadzili operację wymierzoną w nielegalny handel niebezpiecznymi odpadami.
Krajowa Rada Regionalnych Izb Obrachunkowych zawnioskowała o to, aby gminy rozliczały się z wyników finansowych gospodarki odpadami w swoich rejonach. Ma to pomóc w uszczelnieniu systemu.
Ministrowie postanowili zmienić założenia projektu nowelizacji ustawy, która wnosi m.in. obowiązkowe opłaty za foliówki w polskich sklepach. Jedną z najważniejszych nowości jest szybszy termin wejścia w życie przepisów.
Nawet sto osób dziennie odwiedza poznańskie Giveboxy, czyli szafy do dzielenia się. Można w nich znaleźć ubrania, naczynia, zabawki, książki.
Bydgoszcz ogłosiła przetarg na zaprojektowanie i budowę miejskich Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK). Punkty wybudowane będą ze wsparciem unijnym, a ich całkowity koszt to 6,2 mln zł.
Pilska GWDA podczas "Dnia bez foliówek" rozdawała mieszkańcom w pełni biodegradowalne i kompostowalne reklamówki, Do akcji włączył się też ZM PRGOK i Związek Aktywności Zawodowej, od których można było dostać torby materiałowe lub wykonane ze zużytych banerów reklamowych.
Już w sobotę, 8 lipca mieszkańcy Żor będą mogli wymienić surowce wtórne na sadzonki kwiatów, drzew lub krzewów. Urząd Miasta Żory, jako organizator akcji, chce w ten sposób zachęcić mieszkańców do selektywnej zbiórki odpadów.
1 lipca weszły w życie nowe przepisy dotyczące segregacji odpadów. Gminy mają czas na dostosowanie się do nowych przepisów do czerwca 2022 roku, ale do końca tego roku powinny odpowiednio oznakować pojemniki. Zmiany mają podnieść efektywność systemu gospodarki odpadami. To jednak może nie wystarczyć, żeby spełnić rygorystyczne unijne normy – podkreślają eksperci.
Wprowadzenie nawet niewielkiej opłaty może być skutecznym impulsem do zmiany złych nawyków - przekonywał podczas konferencji prasowej zorganizowanej z okazji "Dnia bez foliówek" wiceminister środowiska Sławomir Mazurek, który poinformował o planach resortu co do ograniczenia liczby plastikowych torebek w obiegu.
Ministerstwo Rozwoju wycofało się z przepisu nowelizującego ustawę o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, który był zawarty w nowelizacji ustawy o partnerstwie publiczno-prywatnym.
Zakończono prace związane z oczyszczaniem placu dojrzewania kompostu w zakładzie w Szadółkach. Dzięki temu niedługo będzie mogła ruszyć budowa nowej kompostowni. W planach jest również inwestycja spalarniowa.
Od 1 lipca 2017 r. będzie obowiązywać w Polsce nowy system segregowania odpadów komunalnych. Gdańsk skorzystał z opcji okresu przejściowego - do kwietnia 2018 r. mieszkańcy segregować będą śmieci w starym systemie. Jednak już jesienią miasto rozpocznie kampanię edukacyjną dla mieszkańców dotyczącą nowych zasad podziału odpadów.
3 lipca po raz ósmy obchodzony jest na całym świecie "Dzień bez foliówek".
Szukasz konkretnego kodu dla wybranego typu odpadów? Znajdziesz go w naszym katalogu odpadów na 2020 rok!
Od 1 lipca na terenie całego kraju zaczyna obowiązywać jednolity system segregacji odpadów. Od tej pory będziemy je dzielić na cztery frakcje: papier, szkło, metale i tworzywa sztuczne oraz bioodpady.
W akcji "Misja dzieci – Szczecin bez śmieci" wzięło udział ponad 1000 uczniów z przedszkoli, szkół podstawowych oraz gimnazjów. Od marca uprzątnęli blisko… 3 tony odpadów!
W Gorlicach (woj. małopolskie) na terenie rafinerii "Glimar" odkryto setki ton odpadów niebezpiecznych. Sprawą zajął się już Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Krakowie.
Spróbuj nie brać torebek ze sklepu - zrobisz przysługę naszej planecie. Pod takim hasłem organizacje związane z ruchem zero waste (ang. zero odpadów) reklamują akcję "Dzień bez foliówek", która odbędzie się 3 lipca.
Wrocławska firma Komunalnik w przetargu na wywóz odpadów w Poznaniu ogłoszonym przez GOAP wystartowała z ofertą tańszą niż Remondis, w którym udziały ma miasto.
Ostatnie lata, począwszy od 2011 r., to okres wielu kluczowych inwestycji związanych z dostosowywaniem Przedsiębiorstwa Gospodarowania Odpadami w Płocku do przepisów dot. ochrony środowiska, a także ze zwiększeniem jego wydajności przetwarzania odpadów. Kluczowym etapem działań, będącym zwieńczeniem całokształtu inwestycji, była budowa nowej kwatery składowiskowej, której otwarcie odbyło się 23 czerwca.
W podkieleckim Promniku odbyło się oficjalne otwarcie zakładu do mechniczno-biologicznego przetwarzania odpadów komunalnych. Inwestycja kosztowała 230 mln zł.
Z podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju, Jadwigą Emilewicz na temat gospodarki o obiegu zamkniętym (GOZ) rozmawia Katarzyna Błachowicz, redaktor naczelna czasopisma "Recykling".
Dziennikarze Onetu opublikowali reportaż, z którego wynika, że władze Bogatyni w 2013 i 2014 r. zaniżyły deklarowaną ilość wytwarzanych przez gminę odpadów o kilka tysięcy ton.
Zatrudniający ponad 250 osób Miejski Zakład Oczyszczania w Lesznie działa już od 25 lat - z tej okazji spółka świętowała swój jubileusz.