Reklama

ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]

Tag: geotermia

Łącznie artykułów: 72.

300 mln zł dla samorządów na odwierty geotermalne

300 mln zł dla samorządów na odwierty geotermalne

Od 15 kwietnia do 30 września 2020 r. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej będzie czekał na wnioski od jednostek samorządu terytorialnego zainteresowanych dotacjami na realizację projektów geotermalnych. Do rozdysponowania w pierwszej rundzie jest 150 mln zł (budżet to 300 mln zł).

NFOŚiGW przeznacza 600 mln zł na geotermię

NFOŚiGW przeznacza 600 mln zł na geotermię

Od 3 lipca będzie można składać wnioski o dofinansowanie w ramach nowego programu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej „Polska Geotermia Plus”. Na wsparcie geotermalnych inwestycji zarezerwowano 300 mln zł dotacji i tyle samo pożyczek. Program adresowany jest wyłącznie do przedsiębiorstw.

Ministerstwo Środowiska przygotowało film o otworach wiertniczych [WIDEO]

Ministerstwo Środowiska przygotowało film o otworach wiertniczych [WIDEO]

Główny Geolog Kraju i Ministerstwo Środowiska przygotowały film prezentujący przebieg głębokiego wiercenia geologicznego. Ministerstwo i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska będą w 2019 r. wspierać rozwój geotermii w Polsce. Wykorzystanie ciepłych wód podziemnych np. do ogrzewania domów może przyczynić się do zmniejszania poziomu zanieczyszczenia powietrza.

Geotermia Konin do likwidacji

Geotermia Konin do likwidacji

Nowe władze Konina postanowiły zlikwidować spółkę Goetermia Konin, która do tej pory była odpowiedzialna za prowadzenie odwiertów geotermalnych na wyspie Pociejewo. Jej zadania przejmie Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Koninie.

Ciepło z ziemi w Białce Tatrzańskiej

Ciepło z ziemi w Białce Tatrzańskiej

Spółka Bania z Białki Tatrzańskiej otrzyma z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej niemal 3,4 mln zł niskooprocentowanej pożyczki na budowę ciepłowni geotermalnej dla kompleksu turystycznego Bania.

css.php
Copyright © 2026