Reklama

ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]

Tag: smog

Łącznie artykułów: 451.

Nawet 90 proc. dofinansowania na termomodernizację domów. NFOŚiGW zapowiada nowy, duży program

Nawet 90 proc. dofinansowania na termomodernizację domów. NFOŚiGW zapowiada nowy, duży program

Prezes NFOŚiGW Kazimierz Kujda, jego zastępca Dominik Bąk oraz prezes WFOŚiGW w Poznaniu Jolanta Ratajczak zapowiedzieli nowe działania w walce ze smogiem. Chodzi o "Krajowy pakiet czystego powietrza", w którym będzie można otrzymać aż 90 proc. dofinansowania na termomodernizację domu jednorodzinnego. Program objąć może aż 3 mln takich budynków w kraju i wstępnie kosztować ma 25 mld zł.

Bez smogu za pięć lat? Gdańsk mówi: to realne

Bez smogu za pięć lat? Gdańsk mówi: to realne

30.03.2018
0

Władze miasta uważają, że za pięć lat smogu może z Gdańska zniknąć. Teraz też nie ma go zbyt wiele – przynajmniej w porównaniu z innymi polskimi miastami – ale podłączenie do sieci ciepłowniczej kilku tysięcy mieszkań komunalnych ma tę sytuację jeszcze poprawić.

Paweł Sałek, Andrzej Piotrowski i Piotr Woźny odwołani

Paweł Sałek, Andrzej Piotrowski i Piotr Woźny odwołani

Rząd odwołał w poniedziałek 17 wiceministrów. Wśród z nich znalazły się osoby odpowiedzialne za ochronę środowiska w Polsce. To m.in. Paweł Sałek, wiceminister środowiska, Piotr Woźny (Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii) oraz wiceminister energii Andrzej Piotrowski. Odwołany został także Jerzy Materna z Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

Uwaga na smog! Gdańsk ostrzega pasażerów

Uwaga na smog! Gdańsk ostrzega pasażerów

06.03.2018
1

Od kilku dni w Gdańsku testowany jest system ostrzegający przed zbyt dużym stężeniem pyłu PM10. W godz. 5-22 takie informacje można znaleźć na tablicach znajdujących się na przystankach tramwajowych i autobusowych.

Bielsko-Biała kupi drona do badania smogu

Bielsko-Biała kupi drona do badania smogu

Jeszcze w tym roku bielski samorząd kupi drona wyposażonego w aparaturę do badania zanieczyszczonego powietrza. W kolejnym sezonie grzewczym pomoże on w walce m.in. z paleniem śmieci w piecach – powiedział we wtorek szef bielskiej Rady Miejskiej Jarosław Klimaszewski.

css.php
Copyright © 2026