62 mln zł z UE dla Świętokrzyskiego na ponad 2 tys. magazynów energii
Województwo świętokrzyskie przeznaczy ponad 62 mln zł z funduszy unijnych na powstanie w regionie blisko 2,2 tys. magazynów energii. Ze wsparcia skorzysta 29 gmin – przekazał w czwartek urząd marszałkowski województwa świętokrzyskiego. Dofinansowanie trafi do gmin w ramach rozstrzygniętego przez zarząd województwa naboru w programie „Zielona Energia”.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=777091222606231709)





















